0 € to 15,000,000 €

header
Your search results

Turkiye Bana ne tür krediler sunulur?

by admin on Mayıs 28, 2014
Turkiye Bana ne tür krediler sunulur?

Sabit oranlı ve dalgalı kurlu krediler mevcuttur. Fakat Türkiye’de sabit oranlı kredi yaygındır. Bu yüzden, ilkini seçerek, kredinizi eşit taksitler halinde ve kredinizin vadesi boyunca sabit faiz oranıyla ödeyebilirsiniz. Bu sayede sabit bir faiz oranı, aylık taksitlerinizi kesin olarak öğrenmenizi sağlar ve krediniz, değişken piyasa koşullarından etkilenmez.

İpotek nasıl oluşturulur?
İpotek ancak belli bir resmi form uyarınca hazırlanmış bir anlaşma ile oluşturulabilir. Resmi ipotek sözleşmesi, taraflarca ilgili tapu sicil hazırlanmış bir anlaşma ile oluşturulabilir. Resmi ipotek sözleşmesi, taraflarca ilgili tapu sicil müdürlüğü huzurunda akdedilmeli ve tescillenmelidir. Taşınmaz mallar üzerindeki ipoteklerin kurulması ile ilgili yasal plan, yani ipotekler, temel olarak 4721 sayılı “Türk Medeni Kanunu” (TMK) kapsamında düzenlenir. Yerel yönetmelikler gereğince, mevcut veya gelecekteki kredilerin güvenceye alınması için taşınmaz mülk 16 üzerinde bir ipotek oluşturulabilir. Yalnızca tapu sicil dairesinde sicili olan gayrimenkuller üzerinde ipotek oluşturulabilir. Yabancı uyruklu gerçek kişiler, hiçbir onaya tabi tutulmaksızın ipoteğe veren kişi olabilirler.

Yabancı uyruklu biri olarak, ipotek için hangi gereklilikleri karşılamalıyım? Başvuru şartları nelerdir?

İpotek dâhil her türlü krediyi almak için 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük olmak yasal bir zorunluluktur. Her ne kadar tamamlanmamış evler de belli koşullar altında ipotek konusu olsa da, genel uygulama gereği, satın alınacak mülkün içinde oturulmaya müsait olması ve asgari irtifak hakkına sahip olması gerekir. Maksimum Kredi/Değer Oranı, satın alacağınız mülkün değerinin %80’ine kadar çıkabilir. İpotekler için en çok tercih edilen kredi vadesi 120 ay olmasına rağmen, bu vade 180+ aya kadar uzayabilmektedir. Kredi para birimi olarak TL, USD, AVRO veya mevcutsa diğer konvertibl para birimlerini tercih edebilirsiniz. Ancak, yabancı para birimleri kullanılarak alınan kredilerle ilgili belirli kısıtlamalar mevcuttur.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.

 • Advanced Search

  0 € to 15,000,000 €

 • Reset Password

 • Contact

  Yalkin estate, Girne 6000

  Phone: +905338517636

  Fax: +905428517636

  Email: admin@turyal.com

  Website: Visit Yalkin Estates

Compare